کانکس دکوراتیو

کانکس دکوراتیو : زمانی از اصطلاح کانکس دکوراتیو استفاده می شود که برای ساخت کانکس از طرح های خاص و مصالح ویژه ای استفاده شود. برخلاف سازه های معمولی که برای تولید آنها از مصالح ساده استفاده می‌شود. ممکن است در ساخت و تولید کانکس دکوراتیو مصالح متعددی نظیر چوب، شیشه، کامپوزیت بکار برده شود و برای استفاده از هر کدام از این متریال ها ایده های خلاقانه و جذابی لحاظ می گردد.

معرفی کانکس دکوراتیو زیبا و اقتصادی

می‌توان گفت کانکس دکوراتیو همانند کانکس های دیگر است. ولی با این تفاوت که در این سازه ها علاوه بر دوام و پایداری بلکه زیبایی و قیمت هم برقرار است. در طراحی و ساخت کانکـس های دکوراتیو علاوه بر اینکه تلاش می شود. تا کانکس از مقاومت بالایی برخوردار باشد بلکه به زیبایی آن نیز توجه می شود.

کانکس های دکوراتیو از لحاظ زیبایی ظاهری و کیفی به نسبت کانکس های دیگر مثل کانکس های کارگاهی در درجه بالاتر قرار می‌گیرند. اما اگر بخواهیم از لحاظ قیمتی آن را مقایسه کنیم به نسبت سازه های لاکچری و لوکس قیمت پایین تری دارد و در کنار زیبایی فوق العاده آنها می‌توان به اقتصادی بودنشان نیز اشاره کرد.

کانکس دکوراتیو

یکی از سوالات اصلی که در خصوص کـانکـس دکوراتیو مطرح می شود کاربرد آن ها می باشد. کانکـس های دکوراتیو در سایزهای متفاوت با کاربردهای مختلف طراحی و تولید می‌شوند. ولی اصلی ترین کاربرد کانکس دکوراتیو به سازه های مسکونی، سازه های فروشگاهی، ایستگاه های خدمات شهری، کانکس نگهبانی و گیت اشاره می‌کند. ولی کاربرد کانکس دکوراتیو محدود به این موارد نیست. و می‌تواند در بسیاری موارد دیگر همچون اتاق های کنترل برای اداره هایی که مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

امکانات درونی کانکس

امکانات درونی در کانکس دکوراتیو بر اساس هدف از ساخت کـانکـس و بر حسب نیاز تعیین می شود. در یک کانکـس دکـوراتیو مسکونی و ویلایی قطعاً آشپزخانه و سرویس بهداشتی در نظر گرفته می شود؛ ولی در یک سازه فروشگاهی کرکره برقی و چند قفسه استفاده می‌شود تا برای قرار دادن اجناس و لوازم مختلف فضای بیشتری در اختیار باشد.

در خصوص مصالحی که برای تولید کانکس دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. باید بدانید که به دو بخش دکوراتیو و استراکچری تقسیم بندی می شوند.

بخش استراتژیک شامل شاسی و اسکلت بوده که معمولاً از پروفیلهای آهنی و تیر می‌باشند و ورق های فولادی، برد های سیمانی و چوب، کامپوزیتی یا شیشه با توجه به موارد استفاده از سازه به عنوان مصالح تزیینی در نظر گرفته می شود؛ البته گاهی ترکیب چند این مصالح با یکدیگر نیز به کار برده می شود. مصالح فرعی هم شامل کلید پریز ها، سیستم سیم کشی، عایق جداره ها و… می باشد.

نکته)

اصلی‌ترین و بیشترین تفاوت که این سازه نسبت به کـانکـس های دیگر داشته است نمای خارجی و استراکچر آن می باشد. معمولا برای نمای کانکس دکوراتیو نمای کلاسیک، سنگ آنتیک، سنگ صخره و… استفاده میگردد. که همه آنها به شکل خام هستند و بعد از اینکه بتون کاری انجام شد برای رنگ آمیزی کانکس اقدام می شود.

آیا میتوان کانکس دکوراتیو را جابه جا کرد؟

همان طور که اشاره کرده‌ایم تولید کانکـس دکوراتیـو به عنوان دفاتر شرکتها، دفاتر پارکها، نمایشگاه محصولات، سازه های پیش ساخته لوس و گیت های ورودی بوده است. که می توان با توجه به ویژگی های خاص و منحصر به فرد و به شکل اختصاصی بر حسب نیاز مشتری طراحی و تولید گردد.

بسیاری از افراد در محیط های مختلف از کانکس دکوراتیو استفاده می‌کنند. چرا که در برخی از جاها برای اینکه هماهنگی بیشتری با محیط پیرامون وجود داشته باشد. مثل پارکها و فضای سبز ها نمی توان از کانکس های با نمای ساده استفاده کرد و باید حتماً نمای بیرونی کانکس با فضای سبز ترکیب شود. یا گاهی برای محیط های لوکس مثل هتل ها و اقامتگاه های توریستی، نمایشگاه‌های بزرگ و بین المللی شرایطی وجود دارد. که باید از کانکس های جذاب و زیبا استفاده شود که بهترین گزینه کانکس دکوراتیو است.

حالا ممکن است این سوال برای آن به وجود بیاید که آیا کانکس دکوراتیو قابلیت جابجایی دارد یا خیر؟

در واقع قابلیت جابجایی سازه های پیش ساخته با دکوراتیو بودن یا ساده بودن آن ها هیچ ارتباطی ندارد و اصلی ترین موضوع در این رابطه اندازه سازه می باشد و آیا در زمان طراحی کانکس قابلیت جابجایی و شرایط مورد نظر برای آن در نظر گرفته شده یا خیر.
معمولاً اندازه کانکس های دکوراتیو وقتی کمتر از ۴۰ متر مربع باشند. به راحتی جابه جا می شوند و می توان آنها را از یک محل به محل دیگر بارها منتقل کرد. اما وقتی که در اندازه های بزرگتر باشند برای آنها قابلیت دمونتاژ در نظر گرفته می‌شود. که می‌توان جابجایی آنها را با چند تکه کردن سازه انجام داد.

آیا کانکس دکوراتیو همان کانکس لوکس است؟

کانکس سفارشی و لوکس به شکل اختصاصی برای مشتری طراحی و تولید می گردد. ولی در کانکس های دکوراتیو از مصالح لوکس با درجه کیفی مطلوب استفاده می‌شود. که در مدل‌های مختلف طراحی و تولید می گردد. که علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می شود. و مشتری می تواند سریعتر کانکس خود را اختیار داشته باشد.

بلکه به عنوان یک سازه سفارشی هم محسوب می شود. به دلیل اینکه این کانکس ها به صورت انبوه تولید می‌شوند. قطعاً هزینه‌های تولید هم کمتر خواهد شد و نسبت به کانکس لوکس و لاکچری از قیمت مناسبتری برخوردار بوده. اما آنچه که در کانـکس های دکوراتیـو مطرح می شود زیبایی و خاص بودن آنهاست و می توانند دارای کاربردهای بسیار زیادی باشند.

تفاوت قیمت کانکس های دکوراتیو با سازه های دیگر تقریبا ناچیز است. و به صورت کلی قیمت کانکس های دکـوراتیو برحسب ابعاد و امکانات درونی آنها و درجه کیفی شان مشخص خواهد شد. و وقتی تمام امکانات و مشخصات در کنار همدیگر قرار بگیرند و مزیت ها و شرایط کانکس مطرح شود می توان یک قیمت واحد را برای آن عنوان کرد. همین جهت برای استعلام دقیق دقیق قیمت‌ها باید با مشاوران و کارشناسان شرکت تماس بگیرید.