با انواع کانکس خارجی آشنا شوید

با انواع کانکس خارجی آشنا شوید : کانکس ها دارای انواع متفاوتی می باشند و در نمونه‌های مختلفی ساخته می‌شوند. و برای کاربردی های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. که در واقع کانکسها سازه های از پیش ساخته هستند که به صورت گسترده برای مواردی چون نگهبانی، فروشگاهی، مسکونی، مطبوعاتی و غیره کاربرد دارند. و در لغت به معنی بنای قابل حمل محسوب می گردند.

آشنایی با کانکس

کانکـس ها را می توان یک جایگزین بسیار عالی برای خانه های سنتی دانست. و افرادی که دوست ندارند بنای خود را به صورت سنتی پیاده‌سازی کنند. از این سازه های از پیش ساخته استفاده می‌کنند. معمولاً در کارگاه‌ها مواد و مصالح تولید و ساخت کانکـس سرهم بندی شده و به صورت چند قطعه به محل مورد نظر انتقال داده می‌شود و در محل اجرا می گردد.

البته گاهی شرایطی در محیط وجود دارد که نمی توان ساخت و ساز سنتی را انجام داد. یا اینکه مالک تصمیم دارد تا هزینه کمتری را پرداخت کند. به همین جهت به سراغ استفاده از کانـکس می‌رود و به دو صورت ثابت و چرخدار پیاده سازی می شوند. و معمولاً برخی برای اینکه هزینه‌ها را در تهیه کانکس کاهش بدهند. از کانکـس های دست دوم استفاده می‌کنند که در پست‌های دیگری در مورد مزیت‌های آنها مطالبی را عنوان نموده ایم.

کانکس خارجی

قبل از اینکه به معرفی انواع کانکـس بپردازیم این نکته را دقت داشته باشید. که کانکس ها دارای قیمت های مختلفی هستند و عوامل متفاوتی نظیر نو یا دست دوم بودن آنها، نوع کاربردشان، مساحت و طراحی کانکـس و… در تعیین قیمت نقشه بسزایی داشته است. و انواع کانـکس خارجی از نظر جنس به کار رفته در چندین بخش تقسیم بندی می شود که شامل کانـکس پانلی، کانـکس معمولی و کانکـس سایدینگ می باشد.

کانکس های خارجی چه کاربردی دارند؟

کانکـس ها برای مصارف متعددی مورد استفاده قرار می گیرند. و در ادامه این مطلب شما در مورد کانکس خارجی و انواع آنها اطلاعاتی را به اختصار مطالعه می کنید:

کانکـس نگهبانی:

این کانکس یکی از کم هزینه ترین کانکـس ها محسوب می‌شود که البته دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. و معمولاً در اندازه کوچکی طراحی و تولید می‌شود. و عایق مناسبی در برابر گرما و سرما داشته است و البته ساخت آن باید به نوعی باشد که حتما دید و تسلط کافی بر روی محیط وجود داشته باشد. معمولاً در بیمارستان‌ها، ورودی ساختمان ها یا مکان هایی که به نگهبانی نیاز دارند از این کانکـس نگهبانی استفاده می‌شود.

کانکـس ویلایی:

کانکـس ویلایی نیز همانند یک خانه سنتی ویلایی بوده که دارای تجهیزات بسیار زیادی است. اما آنچه که سبب به تفاوت اصلی میان یک بنای سنتی با کانکس ویلایی می باشد قابلیت حمل و جابجایی سازه می باشد. و البته در برابر حوادث مختلف دارای مقاومت قابل توجهی بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. و قیمت این بنا نیز به نسبت به سازه سنتی بسیار پایین‌تر است.

کانکس مدرسه:

اگر به دنبال این هستید که در مناطق صعب العبور یا محروم یک مدرسه بسازید. می توانید از کانکـس مدرسه استفاده کنید که در برابر عوامل محیطی مقاومت بسیار زیادی دارند. و همچنین عایق خوبی در برابر دما و صدا می باشد و معمولاً در مناطق کویری و کوهستانی بسیار از آن استفاده می گردد.

کانکس فروشگاهی:

برای افرادی که می‌خواهند یک کسب و کار را برای خود راه اندازی کنند.  به دنبال کم هزینه ترین مصالح می‌گردند کانکس فروشگاهی گزینه بسیار عالی است که هم در شهرهای بزرگ و هم در شهرهای کوچک قابل استفاده می باشد. در محل به سادگی اجرا شده و معمولاً دارای قفسه بندی های شیک هستند. و از نوع ساندویچ پنل برای ساخت آنها استفاده می گردد. البته بنابر سفارش مشتری تجهیزات همانند سرویس بهداشتی برای آنها نیز در نظر گرفته می‌شود.

کانکس سرویس بهداشتی:

کانکـس سرویس بهداشتی به صورتی است که هم متحرک و هم ثابت قابل پیاده سازی است. و در حالت های تک کابین، دو و چند کابین ارائه می‌شود و معمولاً برای مکانهایی که نمی‌توان سرویس بهداشتی ثابت را استفاده نمود مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا برای پارک ها یا خارج از شهر کاربردهای بیشتری دارد.

کانکس اداری:

حتما نام کانکس اداری را چندین با شنیده اید که دارای اندازه بزرگتری بوده و گاهی دارای چندین بخش مختلف می باشد. و برای انجام امور اداری و برگزاری کنفرانس ها کاربرد داشته و قفسه بندی خوب و تجهیزات بسیار و نمای زیبای خواهد داشت.

کانکس امدادی:

نمونه دیگری از کانکـس ها نیز با عنوان کانکس امدادی شناخته می‌شود. که البته دارای قیمت پایین هستند و در مناطق صعب العبور می‌توان از آنها استفاده کرد. و همچنین به راحتی حمل و نقل می شوند و در برابر عوامل و بلایای طبیعی مقاومت بالایی دارند. به خاطر اینکه بتوانند در شرایط ویژه دچار مشکلی نشوند باید دارای عایق خوبی باشند. و در ساخت آنها از بهترین مصالح استفاده می گردد.