کانکس ۶ متری

کانکس 6 متری سایدینگ طراحی و ساخت پیشرو کانکس

کانکس 6 متری : یکی از محصولات پرطرفداری که بسیاری از مشتریان دوست دارند آن را تهیه نمایند کانکس 6 متری میباشد که به عنوان کانکس کارگری ، مدیریتی، دفتری، اداری و کارگاهی معرفی می‌شود. کانکس های ۶ متری امکان تبدیل آنها به دو یا سه اتاق وجود دارد و البته این کانکس های ۶ متری می توانند امکانات مناسبی را برای خودشان داشته باشند.

به دلیل اینکه این نمونه کانکس ها سایز مناسبی دارد و به راحتی قابل جابجایی هستند و از لحاظ سالنی هم دارای متراژ قابل قبولی می باشند و به همین جهت تهیه و خرید این نوع کانکس ها به صرفه می باشد و در واقع بسیاری از کانکس سازان نیز اقدام به تولید کانکس ۶ متری می نماید.

استانداردهایی که برای کانکس ۶ متری مطرح می شود به این صورت است که طول کانکس باید ۶ متر و عرض آن ۲۴۰ سانتی متر باشد و ارتفاع آن نیز 230 سانتیمتر می باشد. البته اندازه های دیگری نیز وجود دارد که طراحان و کانکس سازان با توجه به تجربه بالای کاری که دارند آن ها را طراحی می کنند و اقدام به تولید کانکس ۶ متری می نماید.

معمولا نسبت به کانکس ۴ متری، کانکس ۸ متری، کانکس ۱۰ متری، کانکس ۱۲ متری این کانکس های ۴ متری کاربرد بیشتری را داشته اند و حتی به عنوان کانکس نگهبانی نیز از آنها استفاده می‌شود؛ البته این نوع کانکس ها به شکل سالن ساده و آبدارخانه یا سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. عموماً کانکس های کارگاهی در اندازه‌های ۶ در ۲۴۰ هستند.

کانکس ۶ متری

کانکس ۶ متری معمولی

در بیشتر موارد از کانکس ۶ متری برای استفاده در پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و همچنین اسکان کارگران در منطقه کاری کانکس ۶ متری استفاده می‌شود؛ به همین جهت می‌توان گفت این کانکس در گروه کانکس های کارگاهی قرار داده می شود. اما یک نکته مهم را در خصوص کانکس ۶ متری نباید از خاطر ببریم چرا که برای پروژه های بزرگ عمرانی که زمان زیادی برای ساخت آنها انجام می‌شود استفاده از کانکس ۶ متری توصیه و پیشنهاد نمی گردد و بهتر است از کانکسهای استفاده شود که مستحکم تر و سنگین تر هستند.

کانکس ۶ متری به دلیل استفاده از مصالح معمولی و سبک عموماً نسبت به دیگر کانکس ها قیمت ارزان تری دارند و خرید آنها مقرون به صرفه تر است و برای تجهیز کارگاه های موقت کاربرد بسزایی دارند؛ البته منظور این نیست که کانکس ۶ متری نسبت به کانکس های دیگر کمتر استفاده شود بلکه منظور این است که حتماً برای موارد به‌خصوصی مورد استفاده قرار بگیرد.

کانکس 6 متری معمولی ، سایدینگ و ساندویچ پانل

کانکس های 6 متری به اشکال مختلفی طراحی و تولید می گردند و میتوان گفت که کانکس سایدینگ تقریبا همانند کانکس معمولی سنگین است و ظاهری زیبا و شیک دارد و در پروژه های عمرانی بزرگ برای دفاتر مدیریت و مهندسین طراحی می گردد. این نمونه کانکس 6 متری سایدینگ برای موارد زیر استفاده میگردد:

  • استفاده از کانکس 6 متری به منظور یک اتاق تمیز در ویلاهای بزرگ و باغ ها
  • برای دفتر پارک ها و مجتمع های تفریحی
  • برای اتاق سرایداری در مجتمع های مسکونی
  • برای دفاتر مدیریتی بیمارستان های سیار و صحرایی
  • و…

کانکس 6 متری ساندویچ پنل

می توان در خصوص کانکس ها اینگونه ذکر کرد که معمولا کانکس های که امروزه تولید می شوند ساندویچ پنل هستند و سازه های شش متری و ساندویچ پنل ضخامت شش متری دارند و برای هر نوع شرایط اقلیمی مناسب می باشند. این نمونه کانکس ها حتی برای شرایط بد آب و هوایی نیز استفاده می گردند و البته نسبت به سازه های کانکس معمولی سنگین تر بوده و برای مصارف شخصی نیز کاربرد دارند.

به صورت کلی بهتر است بدانید که کانکس های 6 متری به نسبت کانس های 9 متری و 12 متری وزن سبک تری دارند.