آیا برای نصب کانکس نیاز به انجام زیر سازی و اجرای فونداسیون می باشد؟

آیا برای نصب کانکس نیاز به انجام زیر سازی و اجرای فونداسیون می باشد؟ یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که می خواهند برای نصب کانکس اقدام کنند انجام زیرسازی و اجرای فونداسیون مناسب به منظور استفاده کانکس میباشد. در ادامه با پیشرو کانکس همراه باشید..

  • آیا واقعاً اجرای این عملیات ضروری و لازم است یا تحت هر شرایطی می توان کانکس را نصب و استفاده کرد؟

ضرورت عملیات زیرسازی قبل از نصب کانکس

کانکـس ها باید در مکان هایی مورد استفاده قرار بگیرند که در مدت زمان استفاده مشکلی را به وجود نیاورند. مثلاً محل نصب کانکس باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در زمان طوفان یا باد شدید سازه جابجا نشود. و منجر به حوادث تلخ و ناگواری نگردد. بارها دیده شده که عدم توجه به این موضوع ضررهای جبران ناپذیری را حاصل نموده است. همچنین اگر زیرسازی مناسب در محل مورد نظر انجام نگردیده باشد. به تدریج زمین با نشست روبرو خواهد بود و یک مشکل جدی ایجاد می شود.

اقدامات قبل از نصب کانکس

قبل از اینکه نصـب کانکـس شروع شود چندین گزینه اساسی مطرح است که باید به صورت دقیق اجرا شوند:

نصب کانکس

  • در تمام مراحل نصب کانکس باید حتما متخصص و کارشناس مربوطه حضور داشته باشد. چرا که نصب سازه های از پیش ساخته نیاز به مهارت و دانش کافی دارد.سطح زیرین کانکس باید به صورت کاملاً صاف و تراز باشد. به همین جهت در زمان نصب تمام قسمت شاسی کانکس با سطح زمین تماس داشته و در شرایط مختلف کمک می کند. تا سازه جابجا نگردد و در جای خود محکم بماند.
  • باید محل مورد نظر به منظور نصب کانکس به صورت دقیق ارزیابی گردد. چرا که پروسه زیر سازی در شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد مثلاً در مناطق کوهستانی روند زیرسازی بسیار دشوار است. و به صورت تخصصی باید صورت بگیرد.
  • استفاده از خرپا در بعضی از پروژه ها به منظور زیرسازی مناسب لازم است. و کمک می کند تا به صورت کامل شاسی کانکس با سطح زمین در ارتباط باشد.

نصب در سطح شیب دار

اگر قرار باشد کانکس در در سطحی نصب شود که شیب داشته باشد. حتماً باید زیر سازی مناسب و اجرای فونداسیون برای آن در نظر گرفته شود و به واسطه ستون های بتنی یا موارد دیگر یک سطح صاف حاصل می‌شود؛ بعد از آن برای نصـب کانـکس اقدام خواهد شد، همانطور که اشاره شده است این روش به صورت تخصصی بوده و حتماً متخصص و کارشناس برای بررسی وضعیت و تعیین دقیق اجرای فونداسیون و روش مناسب تصمیم گیری می کند.

بعد از اینکه در سطح شیب دار عملیات لازم به منظور نـصـب کـانـکـس انجام گردید. با استفاده از جوش دادن یا پیچ و مهره شاسی کانکس به فوندانسیون وصل می شود و محکم سازی آن صورت می گیرد, همچنین استفاده از کرسی چینی می تواند یک روش ایده آل و مطمئن محسوب گردد پس در چنین شرایطی شما امنیت بیشتری را برای کانکس به وجود آورده اید. اگر که قرار است که به صورت موقت از کانکس استفاده شود. می‌توان از خرپا یا پایه های فلزی ساده هم استفاده نمود.

اقدامات ایمنی

نصب کانکس به منظور پیشگیری از واژگونی کانکـس یا لرزش آن در شرایط مختلف جوی صورت می گیرد؛ به همین جهت با ابعاد و وزن سازه ارتباط مستقیمی دارد و هر چقدر که از وزن بالاتری برخوردار باشد قطعاً احتمال واژگونی آن کمتر میباشد. این نکته در خصوص نـصب کانـکس های نگهبانی بسیار حائز اهمیت است چرا که معمولا وزن بالا و مساحت زیادی ندارند و دور تا دور آن ها دیواری نیست پس باید شاسی به یک صفحه ستون وصل گردد و بهتر است در برخی از جهت های متفاوت این مهار سازی انجام شود و کانکـس به شیوه ای صحیح نصب شود.

دریافت مشاوره از پیشرو کانکس

در هر صورت برای افرادی که از کانکس ها استفاده می کنند. نصب آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین جهت توصیه می شود که در مکان های که شرایط خاصی مثل ارتفاع، شیب و… وجود دارد به واسطه کارشناس و متخصص فرایند زیرسازی انجام شده و بعد کانکس نصب گردد.