کانتینر وارداتی با تضمین کیفیت

کانتینر وارداتی با قیمت مناسب : در هر کشوری برای واردات قوانین خاصی وجود دارد فرقی نمی کند که چه کالای قرار است وارد کشور شود. باید ورود آن طبق قوانین تعیین شده و مشخص کشور باشد.

بمنظور واردات و صادرات کالاها و محصولات متنوع از کانتـینر استفاده می شود. کشورهای که به هر دلیلی نمی توانند به اندازه نیازهایشان کـانتینر تولید کنند .اقدام به کانتـینر وارداتی از دیگر کشورهای می نمایند. در ادامه تاریخچه ی از کانتینر ها را مطالعه میکنید. با پیشرو کانکس تا انتهای این پست همراه باشید…

نگاهی به گذشته کانتینرها

کـانـتـینرهای که در گذشته ساخته می شد از جنس چوب بودند اما به تدریج کـانتینر هایی از جنس آهن جایگزین کانتـینرهای چوبی شدند . کانتینرهایی نیز وجود دارند که جنس شان از فایبرگلاس بوده و البته علاوه بر این که سبک هستند بلکه از مقاومت بسیار خوبی نیز برخوردارند.

کانتینر وارداتی

بیشتر کانتینر هایی که به بازار عرضه می شوند جنس آلومینیومی دارند و کانتـینرهای یخچالی نیز اسکلت دوجداره داشته اند.

در هر صورت به منظور تولید و ساخت کـانـتینر ها علاوه بر اینکه باید استانداردهای بین المللی رعایت شود. بلکه معیارهای سازمان بین المللی استاندارد نیز باید حتماً مد نظر گرفته شود.

دربین کانتـینرها برخی از آنها از نظر ارتفاع دارای ارتفاع بیشتری هستند. به کانتـینر برای حمل کالای متفرقه، کاآنتینر های بسته، کانتیـنرهای رو باز، پهلو باز و پشت باز اشاره می کند. کانتینر وارداتی می تواند از نمونه های مختلف کانتینر باشد.

برخی از کانتـینر نیز همانند:

 • کانتـینر یخچالی
 • کـانتینر مخزنی
 • کانتیـنر عایق دار
 • کانتـینر حرارتی
 • کانتینـرهای مخصوص حمل بار فله
 • کـانتینرهای مخصوص حمل مایعات
 • کانتیـنرهای حمل گاز فشرده
 • کـانـتینرهای تهویه دار
 • کـانتیـنرهای کفی

دارای کنترل درجه حرارت هستند.

طبقه بندی کانتینرها بر اساس سایز، وزن و اندازه

 • علامت IA : ابعاد (40 فوت)، طول (8 فوت)، عرض (8 فوت)، وزن خالص( 30تن).
 • علامت IB : ابعاد (30 فوت)، طول (8 فوت)، عرض (8 فوت)، وزن خالص( 25تن).
 • علامت IC : ابعاد (20 فوت)، طول (8 فوت)، عرض (8 فوت)، وزن خالص( 20تن).
 • علامت IC : ابعاد (10 فوت)، طول (8 فوت)، عرض (8 فوت)، وزن خالص( 10تن).

معرفی برخی از کانتینر وارداتی

همانطور که اشاره نموده ایم ممکن است نمونه های مختلفی از کانتینر در کشورهای متفاوت بر اساس نیاز وارد شود. با عنوان کانتینر وارداتی شناخته می شوند.

 • کـانتینـر تهویه دار: این نمونه کانتینـرها دارای تهویه بوده و برای اقلامی چون قهوه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • کانـتینر تانکری: کانـتینرها به منظور جابجایی مایعات مورد استفاده قرار داده می شود.
 • کـانتینر های روباز: این کـانتینرها دارای بدنه فلزی و سقف پارچه ای بوده و به منظور حمل کالاهای همانند شن و ماسه مورد استفاده قرار گرفته می‌شوند.
 • کـانـتینر های حرارتی: برای محموله های مورد استفاده قرار گرفته می شوند. نیاز است که حتما در هوای گرم نگهداری شوند.
 • کانتینـرهای یخچالی: همانطور که از نام این کـانتینرها می‌توان متوجه شد که دارای سیستم خنک کننده بوده . همچنین سیستم تهویه هوا در آنها وجود دارد.  طی مدتی که قرار است محموله حمل گردد دمای محیط را ثابت نگه داشته اند و دارای بخش عایق بندی می باشند.

کـانتینرها به منظور نگهداری لوازم و کالاها و محصولات مختلف در مقابله با حوادث طبیعی و در برابر بارندگی کاربرد دارد و همچنین انتقال راحت کالا و بارگیری آسان نیز در خصوص کـانتـینرها مطرح می‌شود؛ البته گاهی کـانتـینر مسکونی نیز وجود دارد و به منظور استفاده بهتر از فضا نیز می‌توان از کانتینرها استفاده نمود.

تولید کانتینر

امروزه شرکت های مختلف اقدام به تولید کـانتینر می نماید و فروش کانکس و کانتینر نیز به واسطه مجموعه و شرکت‌های معتبر زیادی صورت می پذیرد؛ در خصوص تولید کانتیـنر استاندارد برای کانتینرهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت می باشد اما برای کانتیـنرها استاندارد ابعاد ۴۰ فوت نیز مطرح است که در کشور ما قابل استفاده و تولید نیست و کمتر کاربرد داشته است. شاید بتوان گفت این عدم تولید کانتـینرهای ۴۵ فوت به دلیل این است که شرکت های حمل و نقل استقبال خوبی از این موضوع ندارد.

در وضعیت کلی می‌توان گفت هر کانتینر با توجه به ابعادی که داشته است برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که اشاره کرده ایم گاهی کانتیـنرها برای اسکان افراد نیز مورد استفاده قرار میگیرند. دراین شرایط باید حتما از عایق کاری عالی و امکانات دیگری نیز بهره مند باشند. چرا که اصلی ترین استفاده از کـانتینر به منظور حمل بار بوده و از کانکس ها برای سکونت و اسکان افراد استفاده میگردد.

کانتینر وارداتی در پیشور کانکس

در صـورتیکه کانتـینر به منظور اسکان دادن افراد کاربرد داشته باشد. باید عایق کاری بهتر و کاملتری برای آن در نظر گرفته شود. و همچنین منافذ احتمالی به واسطه جوشکار برطرف شوند. وکانـتینر قید بندی شده و پس از عایق کاری و استفاده از دیوارهای پی وی سی و ام‌دی‌اف در درون آن نیز کفپوش نصب گردد.

پس از آب بندی می‌تواند کانـتینر به منظور اسکان استفاده نمود. لازم است بدانید که کـانتینرها به دلیل استحکام بالا و دوام و ضخامت بالایشان گزینه بسیار معقولی برای استفاده های طولانی مدت به شمار می روند. در هر صورت کاربردهای متنوعی برای آنها وجود دارد که سبب می شود تا کانـتینر وارداتی و کانتینر صادراتی مدنظر گرفته شود.