کانکس سنگین چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

کانکس سنگین پیشرو کانکس و انواع کاربرد های آن : همانطور که از نام کانکس سنگین میتوان متوجه شد به کانکس های گفته می‌شود که از نمونه کانکس های فلزی سبک بسیار مستحکم تر و مقاوم تر می باشند. و برای پروژه های راهسازی، معادن و… بسیار کاربرد دارند.

اصلی‌ترین ساختار این نمونه کانکس ها برای کف، سقف و دیوارها از ورقهای فولادی فلزی سنگین است. با توجه به اینکه از وزن بالایی برخوردارند از جابه جایی راحتی هم برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با کانکـس های سنگـین ادامه مطلب را مطالعه نمایید…

کانکس فلزی سنگین پیشرو کانکس

کانکس های سنگین با کانکـس های سبک تقریباً مشابه هستند ولی متریالی که در ساخت این کـانکس ها به کار برده میشود. مستحکم‌تر، زیباتر و به مراتب بهتر خواهد بود و این نمونه کانکس ها برای مکان هایی که نیاز به کیفیت بالای کانکـس وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرند. و دارای طول عمر بالایی هستند و می توان تا مدت زمان طولانی بدون مشکل از آنها استفاده کرد.

کانکس سنگین

به نسبت کانکس های ورقه سبک یا معمولی این کانکـس ها عمر حدود ۲ و نیم برابر دارند. و در ساخت آن ها از ورق pvc استفاده می گردد که دارای زیبایی بی نظیر و کیفیت بالاتری است. با وجود این که این سازه ها مستحکم هستند و با پروفیل های صنعتی تولید می‌شوند اما برای آنها امکان جابجایی نیز وجود دارد.

کانکس کارگاهی سنگین

کانکس کارگاهی سنگین نمونه‌ای از کـانـکس میباشد که در ساخت آن آهن آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرد دارای کیفیت بالا و مطلوبی است و در پروژه های بلند مدت به عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین سازه ها به شمار می رود. همچنین افرادی که پروژه‌های متفاوتی را در اختیار می گیرند و بعد از تمام شدن یک پروژه به سراغ پروژه بعد می روند می توانند این سازه را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار بدهند و برای همیشه یک بار هزینه کنند. چرا که از طول عمر بالایی برخوردارند و می توان تا مدت زمان طولانی بدون وجود مشکل از آنها استفاده کرد.

مزایا استفاده از کانکس سنگین

استفاده از کانکس سنگین و سبک و به صورت کلی انواع مختلف کانـکـس مزیت های بیشماری را برای ما به همراه دارد که به صورت مشابه هستند. و ممکن است تفاوت های ناچیزی داشته باشند.

1)کاهش هزینه ها:

کانکس ها جز اختراعات جالب و بسیار کاربردی بشر به شمار می روند و ویژگی های خاص آنها سبب شده تا در بازار به عنوان یکی از پر طرفدار ترین ها و محبوب ترین محصولات به شمار بیایند. اگر شما بخواهید از کانـکس استفاده کنید قطعاً تا حد قابل توجهی هزینه هایتان را با کاهش روبه‌رو کرده اید.

چرا که نسبت به روش سنتی آماده نمودن یک کانکـس زمان کوتاه تری را می‌طلبد. و شما هزینه کمتری پرداخت می‌کنید. اما در ساخت و ساز به روش سنتی علاوه بر زمان زیادتر بلکه باید هزینه هایی را برای رفت و آمد، تهیه مصالح، کارگر و… پرداخت نماید پس با تهیه کانکس و استفاده از آن هزینه کمتری خواهید داشت. بسیاری از افراد استفاده نمودن از این سازه را نسبت به روشهای دیگر ترجیح می دهند چرا که بسیار به صرفه و اقتصادی خواهد بود.

2)قابلیت جابه جایی کانکس سنگین

شاید با شنیدن نام کانکس سنـگین اینگونه به نظر بیاید که این کانـکس ها قابل جابجایی نیستند؛ ولی اگر در زمان طراحی و تولید کـانکـس نیز تمهیداتی لازم نظر گرفته شود قابلیت جابجایی برای کانکس مهیا است.

در بسیاری از مواقع ممکن است شما تصمیم بگیرید که کانکـس تان را جابجا کنید و نیاز به انتقال کانکس داشته باشید که در چنین شرایطی می‌توان کانکـس را از محل مورد نظر به مکان جدید منتقل کرد. مثلا فرض کنید که شما کانکس مسکونی را در یک منطقه سردسیر خریداری کرده اید و استفاده می کنید و با سرد شدن هوا نیاز به جابه جای به شهرهای گرم تر وجود دارد. با وجود قابلیت جابه جایی کانکس شما در محل جدید میتوانید سریعا محل سکونت با تجهیزات و امکانات لازم را در اختیار داشته باشید.

3)مقاومت در برابر زلزله و بلاهای طبیعی

با توجه به اینکه ایران جز یکی از کشورهای زلزله خیز دنیا است. شما باید در زمان ساخت خانه یا ویلا حتماً به این موضوع توجه کنید. اکثر کانکس های ویلایی و مسکونی با توجه به استفاده از مصالح با کیفیت و متریال های استاندارد و قوی در ساخت آن ها در برابر زلزله و بلاهای طبیعی از مقاومت بالایی برخوردارند. و اگر کانکس از جنس بتنی یا فلزی باشد قطعاً علاوه بر موارد فوق در مقابل طوفان و رطوبت هم دارای مقاومت بالا خواهد بود.

4)امکان پرداخت هزینه ها به شکل یکجا

برای ساخت یک بنا به صورت سنتی با توجه به نوسانات موجود هزینه های کلی متغییر خواهد بود و شما ممکن است در زمان ساخت و ساز با اتمام بودجه اولیه روبرو شوید. و نیاز باشد مجدد تامین بودجه کنید ولی در کانکس چنین مشکلاتی مطرح نیست و نسبت به سازه های سنتی هزینه ای کمتری را می طلبد و همین هزینه از ابتدای به صورت کامل مشخص میگردد و شما یک برآورد کلی از هزینه ها را در شروع خواهید داشت.

5)سرعت بالا در ساخت

کـانکـس ها در انواع مختلفی سبک و کـانکس سنگـین در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و تولید می گردند. اگر از افرادی هستید که می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به سازه خود دسترسی داشته باشید بهتر است کانـکـس را انتخاب نمایید. اصلی ترین تفاوتی که بین سازه سنتی و کانـکس وجود دارد سرعت بالا در ساخت و آماده سازی می باشد.

6)مصرف بهینه انرژی

مصالحی که در ساخت سنتی استفاده می شوند دارای چگالی بالایی هستند و این موضوع مشکلاتی نظیر انتقال گرما و سرما و… را ایجاد می کند. و  هدر رفتن انرژی در این شرایط وجود دارد. ولی کـانـکس های که امروزه تولید می شوند از عایق بسیار خوبی برخوردارند. در ساخت آن ها از شیشه های باکیفیت و پیشرفته، دوجداره و عایق های استفاده میشود. که از هدر رفتن سرما و گرما جلوگیری می کنند. در این نمونه کانکس ها تا حد بسیار زیادی مصرف انرژی بهینه می گردد. پس می توان گفت با انتخاب کانکس و سازه از پیش ساخته شده میتواند گام موثری در کاهش هزینه های انرژی و مصرف آن برداشت.