آشنایی با کانکس های عمرانی و موارد استفاده از آن

آشنایی با کانکس های عمرانی و موارد استفاده از آن : یکی دیگر از استفاده‌هایی که از کانکس ها می شود برای تجهیز کارگاه های عمرانی می باشد که کانکس های مخصوصی را بدین منظور خریداری می‌کنند. در واقع تجهیز نمودن کارگاه های عمرانی جزء نخستین کارهایی به شمار می‌آید که در زمان ساخت و ساز باید صورت بگیرد؛ شما در ادامه میتوانید مطالب مفیدی را در خصوص کانکس های عمرانی و تجهیز کارگاه های عمرانی مطالعه نمایید با پیشرو کانکس همراه شوید…

معرفی کانکس های عمرانی

با توجه به اینکه کانکس ها دارای نمونه های مختلفی هستند و برای مصارف متعدد مورد استفاده قرار می گیرند شناخت کانکس ها سبب میشود که بتوان استفاده بهتر از آنها داشته باشیم؛ در اکثر مواقع در پروژه‌های مختلف و در ساخت و سازها برای این که نیروی کار در محل پروژه مستقر شود نیاز به کانکس بوده است.

کانکس عمرانی

بدین صورت برای اسکان این افراد در زمان پروژه ها باید یک محل مورد نظر را به منظور سکونت مشخص نمود و به دلیل اینکه این سازه ها سریعاً نصب و راه اندازی می شوند دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. خرید کانکس جزء اولین کارهایی می باشد که به منظور تجهیز کارگاه عمرانی صورت می‌گیرد و با توجه به نیاز تعداد آن مشخص میشود. اگر قرار بر این باشد که برای یک پروژه بزرگ از کانکس استفاده شود که قطعاً تعداد کانکس های مورد نیاز زیاد می باشد اما اگر که پروژه کوچک باشند با دو یا سه کانکس می توان اسکان افراد را انجام داد.

همان طور که اشاره کرده‌ایم در یک پروژه عمرانی گروه های مختلفی برای شروع آماده به کار می شوند؛ اما از میان گروه های مختلف شامل طراحان، کارگران، مسئولان، مدیران و غیره کانکس سازان نخستین افرادی هستند که باید کارشان را شروع کنند و برای اسکان افراد و اقدامات دیگر به تولید کانکس های عمرانی و کارگاهی مشغول شوند و به همین جهت اولین کار در تجهیز کارگاه عمرانی با خرید کانکس و راه اندازی آن در محل پروژه شروع می‌شود.

چه کانکس های جزء کانکس های عمرانی محسوب می شوند؟

برای شروع به انجام پروژه ساخت و ساز کانکس های مختلفی نیاز است که میتوانیم به کانکس مدیریتی، کارگری،سرویس بهداشتی،اداری و…. اشاره نماییم. این کانکس ها جز کانکسهای عمرانی به شمار می روند ولی فقط نصب این نمونه کانکس ها و راه اندازی آنها کافی نخواهد بود چرا که باید به تجهیزات خاصی مجهز شوند و به همین جهت است که میگوییم خرید کانکس نخستین مرحله تجهیز کارگاه عمرانیست.

بعد از اینکه کانکس ها را مجهز کردیم و امکانات مختلف در آن ها نصب گردید حالا می توان برای امور مختلف از آنها استفاده نمود.

به منظور تجهیز کارگاه عمرانی چه تجهیزاتی در کانکس ها باید وجود داشته باشد؟

برای اینکه تجهیز کارگاه عمرانی انجام شود کانکس را خریداری می‌کنند و تمامی اقدامات مرتبط با آن را انجام می‌دهند و تجهیزات مورد نیاز در کانکس نصب می‌شود و سپس پروژه آغاز به کار خواهد شد.

به بیان دیگر یعنی اقدامات مرتبط با کانکس و تجهیز آن قبل از شروع پروژه باید به اتمام رسیده باشد و از جمله تجهیزاتی که در این کانکس ها نصب می شود می توانیم به تجهیز سیستم سرمایشی و گرمایشی، مجهز شدن به کپسول های آتش نشانی، نصب درب و پنجره ها، تجهیز کانکس های آشپزخانه به موارد چون گاز- ظرفشویی- یخچال ، تجهیز کانکس های سرویس بهداشتی به شیرآلات- لوله کشی آب سرد و گرم ، تجهیز کانکس های اداری به پارتیشن بندی اداری و میز و صندلی، تجهیز کانکس های خوابگاهی به تخت و وسایل مرتبط با استراحت و… اشاره نماییم.

معرفی کانکس های کارگاهی

در پروژه‌هایی که در مدت زمان چند ماه آماده می‌شوند و در واقع نیاز به استفاده طولانی مدت از کانکس در این پروژه ها وجود ندارد کانکس های کارگاهی به عنوان گزینه بهتری در مقابل با کانکس های سنگین محسوب می‌شوند و مسئولین پروژه برای اینکه به نیازهای خود پاسخ بدهند می‌توانند از کانکس سبک استفاده کنند.

این نمونه کانکس ها از نظر قیمتی مقرون به صرفه تر هستند و می‌توان در قالب کانکس دست دوم آنها را خریداری نمود و در هزینه‌های پروژه صرفه جویی های را لحاظ کرد. به همین جهت مسئولین و کارفرمایان پروژه بر حسب نیاز خود و مدت زمان ساخت پروژه برای خرید کانکس و تجهیز کارگاه عمرانی اقدام می‌کنند.

در خصوص کانکس های سبک کارگاهی باید بدانید که در رنگ های مختلف و مصالح مقاوم تولید می گردند تا علاوه بر اینکه به نیازهای افراد پاسخ بدهند بلکه کاربری مناسب و زیبایی ویژه‌ای در محل پروژه داشته باشند.

ذکر این نکته لازم است که بسیاری از افراد به منظور صرفه جویی در هزینه ها پس از استفاده از کانکس آن را می فروشند یا برای رفع نیاز و خریداری کردن کانکس از نمونه های دست دوم استفاده می کنند. کانکس های دست دوم از نظر تجهیزاتی با کانکس های نو فرقی ندارند.

انواع متفاوت کانکس کارگاهی

کانکس های کارگاهی با توجه به کاربردی که داشته‌اند در انواع مختلف طراحی و تولید می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به همین جهت است که همواره در هر پروژه‌ای با توجه به نوع پروژه کانکس های متفاوتی به کار گرفته می‌شود و با خرید کانکس های مختلف نیز تجهیز کارگاه عمرانی انجام می شود.

پروژه هایی که برای انجام آنها نیاز به زمان های طولانی مدت و چند سال وجود دارد به کانکس های نیاز دارند که استقامت بیشتر و دوام بالاتری داشته باشند و معمولاً برای ساخت آنها از آهن آلات سنگین و مصالح با نوع مقاومت بالا استفاده می‌شود.

این نمونه کانکس ها با توجه به ویژگی هایشان از ظاهر بسیار ساده ی برخوردارند که جز ویژگی های بارز آن ها محسوب می شود و از نظر قیمتی نسبت به کانکس های سبک دارای قیمت بالاتری بوده اند.

برای خرید انواع کانکس و استفاده از آن ها باید پیش از هر چیزی نیازهای خود را شناسایی کرده و سپس به شرکت های معتبر و کارگاه های تولید کننده کانکس سفارش تان را ثبت کنید. توجه داشته باشید که کانکس ها دارای قیمت های مختلفی هستند که با در نظر گرفتن بودجه خود می توانید آن ها را خریداری کنید.