دمونتاژ کانکس چیست ؟ – قیمت کانکس قابل دمونتاژ

دمونتاژ کانکس : یکی از سوالاتی که بسیاری از مالکان کانکس از شرکت ها میپرسند قابلیت دمونتاژ کانکس و مجدداً مونتاژ کردن آن به محل دیگر می باشد؛ به بیانی ساده تر می توان گفت افراد زیادی بعد از اینکه برای مدتی از کانکس ها استفاده کردند این سازه ها را جمع آوری می کنند و به محل دیگری انتقال می دهند اما باید دقت داشته باشید که در این پروسه نکاتی وجود دارند که حتماً شما باید به آنها دقت کنید و آن را مد نظر بگیرید.

کانکس ها به دلیل اینکه سبک هستند و هزینه‌های نصب نسبتا پایینی دارند و می‌توان برای موارد مختلفی از آن استفاده کرد. در پروژه های عمرانی و ساختمانی به منظور اسکان کارگران و مدیران و افراد پروژه مورد استفاده قرار می گیرند. اما پس از اینکه پروژه به اتمام رسید و کانکس را برای مدتی مورد استفاده قرار دادند نیاز است که کانکس جمع شود و به محل دیگری منتقل گردد.

دمونتاژ کردن کانکس

دمونتاژ کردن کانکس

استفاده از کانکس در جای دیگر

افراد زیادی این تصور را دارند که می‌توانند کانکس را باز کنند و به محل دیگر ببرند و مجدد در آنجا کانکس را نصب کنند و از آن استفاده کنند و آیا این امکان وجود دارد که دمونتاژ کردن کانکس را انجام بدهیم؟

کانکس ها خوشبختانه این قابلیت را دارند که چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد و به این معنی است که می توان قطعات کانکس را باز کرد و به محل دیگری برد و در محل جدید دوباره آن را برپا کرد و البته در بعضی از مواقع می توانید کانکس را باز کنید و آنرا برای کاربرد دیگری در یک محل دیگر برپا کنید و همین مزیت های خوب موجب شده تا افراد به استفاده از کانکس به صورت گسترده روی بیاورند و دیگر به سراغ استفاده از بناهای سنتی و برپایی آنها برای مدت محدود نباشند و از سازه های پیش ساخته استفاده کنند.

نحوه مونتاژ کردن کانکس به چه صورت است؟

افراد زیادی تمایل دارند که خودشان قطعات کانکس را باز کنند و باز کردن کانکس شان را به کسی دیگری ندهند. اما این که افراد بخواهند خودشان کانکس را باز کنند و باز کردن آن را به کسان دیگری نسپارند در اکثر کانکس ها کمتر اتفاق می افتد به علت اینکه در زمان اجرای کانکس برای این که زیر سازی آن و اسکلت بندی به بهترین شکل ممکن انجام شود به نوعی این اقدامات را انجام می دهند که قطعات به یکدیگر به واسطه جوش متصل گردد و در واقع کار بسیار سختی است که بخواهید قطعات جوش خورده را از یکدیگر جدا کنید و اگر فرد بدون تجهیزات این کار را به خواهد انجام بدهد امکان پذیر نمی باشد.

در صورت دمونتاژ کردن کانکس سازه هایی که به واسطه پیچ و مهره به یکدیگر اتصال داشته باشند به راحتی انجام می‌شود و کانکس هایی که افراد بخواهند آنها را به محل دیگری ببرند و با جوش به یکدیگر وصل شده باشند باید به واسطه متخصصین و حتماً با دارا بودن تجهیزات و دستگاه های مخصوص این کار انجام شود و در محل جدید کانکس مجدد به شکل جوش به همدیگر وصل شود تا بتواند قابل استفاده باشد.

دمونتاژ کردن کانکس چقدر هزینه دارد؟

 

کانکس هایی که به واسطه پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده باشند با هزینه‌های کم از هم جدا می‌شوند و می‌توان در محل دیگر آنها را به یکدیگر متصل نمود و از آنها استفاده کرد. اما دقت داشته باشید که اگر این کار امکان‌پذیر باشد و بتواند مونتاژ نمودن کانکس را انجام داد باید کانکس از سلامت فیزیکی برخوردار باشد و در زمانی‌که کانکسی آسیب دیده باشد این کار انجام نمی‌شود.

قطعات کانکس به صورت طبیعی یا با توجه به عوامل محیطی سلامت خودشان را ممکن است از دست داده باشند و قطعاً دمونتاژ کردن برای کانکس در این شرایط بی فایده است و لزوم تعویض قطعات در این شرایط احساس می شود و حتماً باید مواردی که آسیب دیده اند با تعویض یا ترمیم کرد.

بعد از اینکه قطعات را عوض کردیم می توانیم دوباره مونتاژ کردن را انجام بدهیم و یک سازه جدید را برپا کنیم. اما اگر به صورت جوش به همدیگر وصل شده باشد ممکن است بعد از برش قطعات کوچکتر شوند و نیاز است که حتماً متخصصین در چنین شرایطی به بازسازی و تکمیل آن بپردازند و شاید نیاز به مصالح اضافه باشد و با وجود این موارد مونتاژ کانکس با هزینه‌های بیشتری روبه‌رو خواهد بود. به صورت کلی برای کانکس هایی که زمان زیادی را کار نکرده‌اند به راحتی مونتاژ کردن انجام می‌شود و اگر عمر کارکرد کانکس زیاد بوده باشد و در زمان استفاده دچار خسارت و آسیب گردیده باشد نیاز به هزینه‌های اضافی در این خصوص می باشد.

در زمان خرید کانکس به چه نکاتی باید دقت کرد؟

اگر که شما می خواهید برای انجام پروژه هایتان کانکس بخرید باید حتماً چندین نکته را توجه کنید مثلا نوع کانکس از جمله موارد مهمی است که باید به آن دقت کنید و کانکسی را بخرید که متناسب با پروژه شما باشد مثلاً کانکسهای معدن برای شرایط سخت معدن مورد استفاده قرار می گیرند و از مقاومت بالایی برخوردارند و می‌توانند در برابر آسیب‌های مختلف از خودشان مقاومت نشان بدهند و دمونتاژ کردن کانکس و مونتاژ کردن آن پس اینکه پروژه بعد از زمانی به اتمام می‌رسد باید توجه شود و حتما باید کانکس های را بخرید که دارای این قابلیت باشد.

کانکس های را بخرید که به واسطه پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده باشد تا به راحتی باز شود و بسته شدن آن انجام گردد. دمونتاژ کردن در محل مورد نظر در زمان تهیه کانکس یکی دیگر از مواد مهم می باشد و باید دور ریز و مصالح مصرفی در این زمان به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

همچنین حتماً باید به منطقه نصب کانکس دقت کنید و برای هر منطقه عایق مناسب بدنه و سقف متناسب را انتخاب نمایید البته شما باید به نوع کاربری و استفاده تان در زمان کانکت نیز دقت کنید.

فروش کانکس

مهمترین نکاتی که در خصوص دمونتاژ کردن به خاطر بسپارید این است که حتماً باید متخصصین این کار را انجام بدهد و هر فردی قادر به انجام این کار نخواهد بود. چرا ممکن است به قطعات و بدنه آسیب‌های وارد شود و مالک مجبور شود هزینه‌های گزافی را در این خصوص پرداخت کند.

باید در زمان خرید کانکس حتما از شرکتهای معتبر استفاده کنید و تولیدکنندگان را به کار بگیرید که محصولات با کیفیت تولید می کنند تا بتوانیم به این واسطه ایجاد خسارت جلوگیری کنید. برای دریافت بهترین قیمتهای خرید کانکس و فروش کانکس دست دوم می توانید به وبسایت پیشرو کانکس مراجعه کنید.