کانکس فلزی – طراحی و ساخت انواع کانکس فلزی در پیشرو کانکس

معرفی کانکس فلزی , طراحی و ساخت انواع کانکس فلزی سبک و سنگین در گروه صنعتی پیشرو کانکس : امروزه برای اینکه کانکس های مختلفی را طراحی کنند و آنها را بسازند از مصالح مختلفی در ساخت و ساز آنها استفاده می‌شود که می‌توانیم به کانکس فلزی اشاره کنیم و به عنوان یکی از رایج‌ترین کانکس هایی می باشد که از آن استفاده می‌شود البته بد نیست که بدانید وقتی صحبت از کانکس فلزی می کنیم به این معنی نیست که تمامی اجزای آن نیز به صورت فلزی تشکیل شده بلکه بیشتر نمای ظاهر و استراکچر کانکس به صورت فلزی خود را نشان می‌دهد.

کانکس فلزی

کانکس فلزی

منظور از کانکس فلزی چیست؟

این نوع کانکس یک نوع سازه هایی محسوب می‌شوند که از پیش ساخته هستند و در بازار آنها را برای فروش عرضه می کنند. برای ساخت کانکس های فلزی و ساخت شاسی و اسکلت آنها از ورقه های فلزی استفاده می شود و البته بیشتر مواردی که استفاده می‌شود از فلز است اما عایق بندی و دیوارپوش های pvc و تخته کف از موارد هستند که متریال خاصی بجز آهن دارند.

در زمان ساخت کانکس از تیرآهن و پروفیل های آهنی با توجه به ابعاد کانکس استفاده می شود و به صورت کلی می توانیم بگوییم در مقاطع مختلف با توجه به ابعاد بار سازه از شاسی و اسکلت استفاده می شود و پس از آن این اسکلت ها به واسطه جوشکاری به دیگر سازه های کانکس متصل می‌شوند و برای پوشش بدنه خارجی آن به واسطه ورق های با ضخامت های مختلف استفاده می گردد البته از طرف دیگر برای اینکه از اتلاف انرژی پیشگیری شود در قسمت های جداره های درونی کانکس از عایق های با کیفیتی استفاده می‌گردد که معمولاً جنس پلی اورتان، پشم سنگ یا پلاستوفوم داشته اند و با توجه به نظر مالک بر روی آن نیز دیوار پوش مورد نظر را نصب میکند.

در نهایت کار با توجه به اینکه ساختار کلی کانکس تعیین می‌شود و طراحی و تولید در حال انجام است و متعلقات جانبی کانکس مثل سیستم برق کشی، روشنایی، درب و پنجره، کفپوش و غیره نیز صورت می گیرد.

کانکس های فلزی چه کاربرد هایی دارند؟

امروزه از کانکس ها برای موارد مختلفی استفاده می شود و می توانیم بگوییم کانکس ها در بیشتر جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از کانکسهای فلزی در ابعاد و اندازه های مختلفی با توجه به نوع نیاز کاربردی افراد به عنوان یک سرپناه موقت یا دائمی استفاده می‌شود که می‌تواند برای ویلا های از پیش ساخته، کیوسک های اطلاع رسانی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد اما آن کانکس فلزی به دلیل این که دارای ظاهری ساده هستند معمولاً برای مصرف های کارگاهی و صنعتی کاربرد بیشتری دارند و ما می‌توانیم از نمونه این کانکس ها بیشتر در حوزه پروژه‌های عمرانی استفاده کنیم البته در برخی از کانکس های فلزی با طرح ها و نقش های مختلفی را نیز مشاهده می‌کنیم که بسیار زیبا هستند و می‌توانند جز کانکس های لوکس دسته بندی شوند.

کانکس فلزی

آیا می توانیم بگوییم کانکس فلزی برای سکونت مناسب است؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد از خود می پرسند این است که می‌توانند از کانکسی فلزی برای سکونت استفاده کنند؟ به صورت کلی می توانیم بگوییم در صورتی این نمونه کانکس ها برای سکونت مناسب هستند که جداره های داخلی آنها عایق باشند که در صورت استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت کانکس می توان اینگونه گفت که جزء کانکس های از پیش ساخته و در کارخانه عایق بندی گردیده اند، اما اگر برای بدنه کانکس از سایدینگ یا گالوانیزه های فلزی استفاده شده باشد باید با توجه به نیاز مشتری جداره های داخلی و بیرونی را عایق بندی کرد تا منجر به هدر رفتن انرژی نشود و ساکنین بتوانند یک محیط گرم و راحت را درون کانکس داشته باشند و بتوانند از آن استفاده کنند.

خرید کانکس فلزی چه مزیت هایی داشته است؟

اگر بخواهیم به صورت کلی در خصوص مزیت‌های کانکس فلزی صحبت کنیم باید بگوییم کانکس ها به صورت دست دوم و نو به فروش می‌رسند و با توجه به نیاز کاربران امکان تغییر کاربردی آنها وجود دارد همچنین امکان تغییر بازسازی و تعویض قطعات نیز در کانکس فلزی مهیا می باشد.

هزینه های کم و مقرون به صرفه نسبت به سازه های دیگر، سرعت ساخت به دلیل سادگی کانکس های فلزی و همچنین امکان دسترسی سریع به مصالح جهت تعمیر از جمله مزیت های اصلی کانکس فلزی محسوب می‌شود.

قیمت انواع کانکس مختلف

با توجه به هزینه ی که می خواهید برای خرید کانکس پرداخت کنید نوع کاربری، طرح و ‌رنگ و کاربرد مورد نظرتان را مشخص می کنید که همگی در تعیین قیمت کانکس نقش موثری دارد و ما نمی‌توانیم به صورت قطعی بگوییم هر کانکسی چه چوبی چه آهنی در بازار دارای چه قیمت هایی می باشد زیرا متریال های مختلفی برای تعیین قیمت هر گونه ای کانکسی در بازار وجود دارد و بر همین اساس بهتر است شما در زمان خرید کانکس به تولید کنندگان معتبر همچون پیشرو کانکس مراجعه کنید تا بتوانید بهترین کانکس ها را با ارزان ترین و البته منصفانه ترین قیمت ها در اختیار داشته باشید.