طراحی و ساخت انواع کانکس هیدروپونیک در پیشرو کانکس

کانکس هیدروپونیک : با افزایش رشد جمعیت و گذشت زمان و پیشرفت تکنولوزی ،جهان پیرامون ما نیاز به شیوه های مدرن شدن در بحث های گوناگون دارد که از جمله ی انها می توان به مبحث یا موصوع ارتقا شیوه ی سنتی کشاورزی به کشاورزی مدرن پرداخت .در بین تمام شیوهای داده شده کانکس های هیدرو پونیک یا کانکس تولید علوفه هم از این پیشرفت جا نمانده و توانسته در بین کشاورزان و دامداران محبوب شناخته شود .

کانکس هیدروپونیک

تاریخچه هیدرو پونیک :

هیدرو پونیک یک واژه ی یونانی است که هیدرو به معنای اب و پونوس به معنای کار است .در زبان فارسی به این گونه کشت ها آب کشت یا هیدرو پونیک می گویند .این نوع کشت روز به روز مورد استقبال بیشتری از کشاورزان قرار می گیرد . قابل ذکر است که در ایران باستان ،مردم حدود ۲۰ روز قبل از هید نوروز کاشت سبزه خود را با این روش انجام می دادند.

که می توان نتیجه گرفت که این روش کشت میراث آیین کاشت سبزه در ایران بوده است .با توسعه کشت هیدرو پونیک می توان ادعا کرد که این روش کشاورزی می تواند به کمک زمین های کشاورزی در دنیا بیاید.ونیاز کمبود جهان در بحث کشت و زمین را بر طرف سازد.

مزایای این گونه کشت :

  1. در این روش گیاه دیگر نیازی به خاک نداردومواهد مغذی را از آب می گیرد و نیاز کمی به اب دارد .
  2. در فضاهای کوچک ودر هر فصلو شرایط هوایی می توان این کار را انجام داد .
  3. زمان گاشت علوفه تا برداشت ان به طور میانگین کوتاه است .
  4. می شود با این روش در تامین علوفه های حیوانات گام مهمی را برداشت .زیرا در این گونه کشت به دلیل استرلیزه بودن دیگر نیازی به آفت کشی و یا سم پاشی کمتری دارد ویا اصلا نیاز ندارد.ودر نتیجه علوفه قابل برداشت از کیفیت بالاتری بر خوردار است .
  5. در مقابل کشتی که به طور مثال ۱ کیلو بذر کاشت می شودشما می توانید میزان بیشتری از یک کیلو را برداشت کنید .
  6. این روش باعث حفظ جنگل ها و مراتع می شوند.
  7. نیروی انسانی کمتری نیاز ندارد.
  8. با در نطر گرفتن خشک سالی که در بعضی مناطق رخ می دهد این روش کشت بسیار به سرفه است و نیاز کمی به آب دارد.
  9. در روش هیدرو پونیک دیگر نیازی به خشک کردن علوفه ها نیست و می توانیم علوفه تازه برای تغذیه حیوانات استفاده کنیم .

طراحی و ساخت کانکس هیدروپونیک

کانکس هیدروپونیک و سایر و نجهیزات مورد نیاز باید با توجه به محیط و سفارش مشتری در اندازه ها و سایز و جنس متفاوت اماده شوند.آنها با حضور در محیط های دامداری با بررسی های میدانی کانکس مورد نیاز را طراحی کرده و بهترین پیشنهاد مربوطه را به دامدار و کشاورز می دهند که بسته به نوع سفارش هزینه های مشتریان متفاوت است.

با توجه به شرایط اب و هوایی و جغرافیایی که چند ساله گریبان گیر کشور ایران شده و با مشکل بزرگ کم آبی و خشکسالی که در پیش روی ماست باید برای آینده ای روشن در امر کشاورزی و دامداری برای انکه از تکنولوژی روز دنیا عقب نمانیم باید این روش های پیشرفته و جدید را جایگزین روش های سنتی وقدیمی بکنیم تا بتوانیم با هزینه کمتر بهروری بیشتری در این امر داشته باشیم .با توجه به این نوع کشت می شود تحول شگرفی در امر کشاورزی در کشور پدید اورد .واز منابع محیطی به خصوص ابی کشور محافظت کرد .