بررسی وزن کانکس و اهمیت آن

بررسی وزن کانکس و اهمیت آن : کانکس ها جز سازه های پرطرفداری هستند که بسیار کاربرد داشته اند و در بسیاری از شرایط از آنها استفاده می شود و در محیط های عمرانی، جاده ها و راه ها، مناطق آسیب دیده و غیره کاربرد های فراوانی داشته اند.

قیمت کانکس به عوامل متعددی وابسته است که وزن کانکس به عنوان یک عامل مهم بر کیفیت و قیمت کانکس بسیار تاثیرگذار است. در ادامه این مطلب شما می توانید اطلاعات بیشتری را در خصوص وزن کانکس ها مطالعه نمایید. با پیشروکانکس همراه باشید….

بررسی وزن کانکس

قیمت انواع کانکس چگونه مشخص می شود؟

وزن کانکس یکی از عوامل مهم بر کیفیت و قیمت آن می باشد. به معنی ساده تر هر چقدر که کانکس سنگین تر باشد به این معنی ست که آهن و موادی که در آن استفاده شده مرغوب تر و با کیفیت تر می باشد . درنهایت از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود؛ به همین دلیل کانکس هایی که دارای وزن بیشتری هستند نسبت به کانکس های سبک از قیمت بالاتری برخوردارند.

برای خرید کانکس می توان از کانکس های سفارشی یا کانکس های آماده استفاده نموده و نوسانات بازار سبب ایجاد تغییراتی در قیمت می شوند. به همین جهت باید قبل از خرید استعلام دقیق قیمت از شرکت مورد نظر انجام شود البته با اضافه کردن بخش هایی همانند در، پنجره و غیره قیمت کانکس نیز تغییر می کند و همانطور که اشاره نموده ایم در قیمت کانکس و وزن و مصالح مورد استفاده نیز بسیار مهم هستند.

یکی از نمونه های رایج کانکس ها به کانکس های کارگاهی تعلق می یابد که به صورت آماده قابل خرید هستند و می توان با مراجعه به شرکت این نمونه کانکس را تهیه کردند. چون جزء کانکس های پیش ساخته هستند قیمتشان نیز مشخص است.

اگر شما کانکس خاصی را مد نظر دارید می توانید درخواست خود را به شرکت ارائه بدهید تا مطابق با سلیقه شما کانکس مورد نظر ساخته شود که البته با توجه به تجهیزات و وزن و متریال های قابل استفاده قیمت کانکس نیز متفاوت خواهد بود و در نهایت پس از اتمام کانکس قیمت آن مشخص شده و به مشتری ارائه می گردد.

وزن کانکس چه اهمیتی دارد؟

در اصلی ترین حالت باید بدانید که وزن کانکس در قیمت آن بسیار موثر است و جز عوامل مهم در زمان خرید کانکس محسوب می شود.
جهت سفارش و خرید وزن کانکس بسیار مهم بوده و تاثیر گذاری آن را بر روی قیمت باید در نظر داشته باشیم. چون برای حمل و نقل کانکس از محل خریداری شده تا مقصد مورد نظر وزن کانکس به عنوان یک فاکتور اصلی محسوب می شود.

البته علاوه بر قیمت در موارد دیگری نیز وزن کانکس اهمیت خواهد داشت و برای اجرا بر روی سازه یا قرار دادن کانکس روی طبقات ساختمانی و موارد دیگر وزن کانکس اهمیت داشته است. تولیدکنندگان مختلف وزن خاصی را در مدل‌های مختلف در نظر می‌گیرند و برای همه به صورت ثابت یک وزن وجود ندارد اما به صورت تقریبی در ادامه می‌توانید وزن کانکس را ببینید.

متوسط وزن کـانکس ها

زمانی که کانکس ها را از اهن الات سنگین بسازند وزن بیشتری خواهند داشت. به صورت میانگین شامل وزن های تقریبی زیر می باشد:

  • کانکس 4 متری تقریبا 500 کیلوگرم ( در نمونه های سنگین 750 کیلوگرم)
  • کانکس 6 متری تقریبا 800 کیلوگرم ( در نمونه های سنگین 1000 تا 1200 کیلوگرم)
  • کانکس 10 متری تقریبا 1400 تا 1600 کیلوگرم (در نمونه های سنگین 1700 تا 2000 کیلوگرم)
  • کانکس 12 متری تقریبا 1600 تا 1800 کیلوگرم (در نمونه های سنگین 2200 تا 2500 کیلوگرم)
  • کانکس 30 متری تقریبا 1800 تا 2000 کیلوگرم ( در نمونه های سنگین 2600 تا 3000 کیلوگرم)

کـانکس ها با انواع مصالح مختلف ساخته می شوند اما عمده‌ترین مصالحی که در ساخت کانکس مورد استفاده قرار می گیرد شامل پروفیل، تیرآهن، ورق فلزی دیوار پوش، عایق دیوارها، درب، پنجره و کف پوش می باشد که در اصل وقتی کانکس ها را با هم مقایسه می‌کنیم کمیت و کیفیت این مصالح مهم می‌باشد. هر چقدر که وزن تیراهن، پروفیل و به صورت کلی اجزای فلزی کانکس بیشتر باشد به این معنی ست که عایق آن فشرده تر و متراکم تر خواهد بود و دانستیه بالاتری دارد.

مزیت خرید کانکس  چیست؟

خرید کانکس مزیت های بی شماری را داشته از اما به صورت کلی می‌توان گفت اصلی‌ترین مزیت در ساخت و تولید کانکس صرفه جویی در زمان و هزینه ها میباشد . که موجب شده تا بسیاری از افراد در شرایط مختلف به سراغ سازه های سنتی نروند و کانکس را ترجیح بدهند.

استفاده نمودن از این روش به دلیل پیش ساختگی دیگر نیازی به عملیات وقت گیر بنایی یا هزینه‌های بالای مرتبط با تجهیزات نداشته است . حتی می‌توان آن را از یک محل به محل دیگر جابجا کرد و به عنوان تفاوت اصلی با سازه های سنتی محسوب می‌شود.

امروزه سازه های پیش ساخته همانند کانکس ویلایی، کانتینر مسکونی، کانکس مسکونی و …. به دلیل مزیت های بیشماری که دارند به عنوان یک جایگزین مناسب برای محل زندگی نیز محسوب می‌شوند.