قیمت انواع کانتینر 20 فوت 100% استاندارد

انواع کانتینر 20 فوت پیشرو کانکس : کانتینرهای ۲۰ فوت نمونه های دیگری از کانتینر هستند که کاربردهای بسیار زیادی دارند و می توانیم بگوییم در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود.

این جعبه های بزرگ فولادی دارای ارتفاع ۲.۷۵ و عرض ۲.۴ و طول ۶ متر می باشند که برای حمل و نقل کالا در کشتیرانی و زمینی از آنها استفاده می گردد. در ادامه این پست میتوانید با کانتینر ۲۰ فوت بیشتر آشنا شوید تا انتها ما را همراهی کنید….

کانتینر 20 فوت چیست؟

کانتینر ۲۰ فوت به منظور حمل و نقل دریایی و زمینی کاربرد داشته است و حتی دیده شده که پس از اتمام کار در صنایع حمل و نقل از کانتینرها به عنوان انبار و موارد این چنینی نیز استفاده می کنند؛ این کانتینرها با توجه به ابعاد مناسب و موارد امنیتی موجب شده تا طرفداران بسیار زیادی داشته باشند و تا جایی که برخی از افراد به منظور سکونت از کانتینر ۲۰ فوت یا  برای کیوسک های خدماتی و فروشگاهی از این کانتینرها استفاده می کنند.

قیمت انواع کانتینر 20 فوت

مشخصات کلی این کانتینرها

 • طول داخلی : 5.9 متر
 •  عرض داخلی : 2.35 متر
 •  ارتفاع داخلی : 2.39 متر
 •  عرض درب : 2.35 متر
 •  حجم داخلی : 33.2 متر مکعب
 • وزن خالص کانتینر 20 فوت : 1.8 تن
 •   میزان وزن بار مجاز کانتینر 20 فوت : 17.5 تن

این کانتینرها محل بسیار خوبی هستند که شما می‌توانید برای محافظت از محصولات و کالاهایتان از آن استفاده کنید. و دربهای مجهز شده با قفل ضد سرقت می تواند به شما این اطمینان را بدهند که با خیالی آسوده تر کالا هایتان را درون آن قرار دهید و محصول های شما در برابر سارقین محافظت می شود و همچنین در مقابل تابش آفتاب، باران و برف نیز در امان خواهد بود.

نکته جالب در خصوص کانتینرهای ۲۰ فوت این است که آمارگیری به واسطه کانتینر برای شما بسیار راحت تر خواهد بود و همچنین شما می توانید کالاهایتان را به همراه انبارتان در هر زمان که نیاز دارید جابجا نمایید بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید.

حمل و نقل با کانتینر

بسیاری از افراد همواره با این سوال روبرو می‌شوند که چرا برای حمل و نقل و انتقال کالا و محصولات نیاز به کانتینر وجود داشته است؟

برای حمل و نقل دریایی، زمینی و گاهی هوایی به منظور جابجایی محصولات و کالاها از کانتینرهای ۲۰ و ۴۰ فوت استفاده می گردد و البته دلایل مختلفی برای این استفاده وجود دارد که می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • راحتی در زمان بارگیری و نقل و انتقال کالا
 • توانایی آمارگیری کالای ارسالی
 • پیشگیری از سرقت محصولات و کالاها
 • عدم آسیب به کالاها و محصولات ارسالی
 • توانایی حمل محصولات به شکل فله مخصوصاً برای محصولات کشاورزی
 • و….

همانطور که اشاره کرده ایم کانتینرها علاوه بر اینکه برای انتقال محصولات استفاده می شوند بلکه گاهی به عنوان انبار نیز در نظر گرفته می شوند پس از کاربردهای متنوعی برای آنها وجود دارد.

قیمت کانتینر 20 فوت

پارامتر های متفاوتی وجود دارند که به واسطه آنها قیمت کانتینر مشخص می گردد که می توانیم از جمله این پارامترها به شرکت تولید کننده، سال تولید، استاندارد های درج شده بر روی کالا و غیره اشاره نماییم البته معمولاً هزینه های کانتینر از چهار و نیم میلیون تومان شروع می‌شود تا قیمت های بیشتر را در بر می‌گیرد.

دلیل این نوسانات قیمت که در خصوص بازار کانتینر وجود دارد به نوسانات قیمت ارز وابسته است؛ شما می توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید برای خرید کانتینر اقدام کنید اما اگر تمام تلاش تان برای خرید مقرون به صرفه و با هزینه‌های اندک است کانتینر دست دوم نیز وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید.

کانتینر 20 فوت DC

نمونه از کانتینر ها با عنوان کانتینر ۲۰ فوت DC شناخته می‌شوند که برای حمل و نقل کالاهای خشک کاربرد دارند؛ این نمونه از کانتینرها با دیگر کانتینر های GP برای تمام کالاها و مورد استفاده قرار گرفته می‌شوند اما عموماً در این دو مدل ۸۰ درصد از کانتینر هایی که استفاده می شود ابعاد ۲۰ یا ۶۰ فوتی داشته اند.

کانتینرهای 20 فوتی و انواع آن ها

کانتینرهای ۲۰ فوت با توجه به نوع کاربری که داشته اند به انواع مختلفی تقسیم بندی میگردند که شامل خشک، یخچالی، پهلو باز یا روباز، عایق بندی شده، مخزن دار، حرارتی، تهویه دار و غیره می باشند.

هر کدام از این کانتینرها خود در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند البته کانتینرهای ۲۰ فوتی از نظر نوع کالایی که حمل شده نیز در گروه بندی های قرار میگیرد که میتوان به کانتینر مخصوص حمل خودرو اشاره نمود.

در کانتینر های عایق بندی شده در برابر خروج هوای سرد و گرم بدنه به خوبی محافظت می شود و در مدل های حرارتی علاوه بر عایق بندی شدن بدنه مجهز به موتور گرم کننده نیز هستند. کانتینرهای مخزن دار نیز دارای مخزن یک یا چند جداره هستند و به واسطه این کانیتنرها حمل مایعات و گازهای خطرناک انجام می شود.

اگر می خواهید در خصوص کانتینرهای 20 فوتی اطلاعات بیشتری را بدست بیاورید با کارشناسان پیشرو کانکس در تماس باشید….