معرفی کانکس کودک – خرید , فروش و قیمت کانکس مهد کودک

یکی از کانکس هایی که افراد زیادی علاقه دارند تا از آن استفاده کنند و یک فضای اختصاصی را برای کودکان خود مهیا کنند کانکس کودک میباشد. این نمونه کانکس ها برای خودشان خصوصیت های منحصر به فردی دارند و در زمان تولید و طراحی آنها ویژگی ها و خصوصیت های خاصی برای آنها در نظر گرفته می شود. شاید به خودتان بگویید کانکس کودک چه مزیتی می‌تواند داشته باشد؟ در ساده ترین حالت ممکن می توانیم بگوییم ما با ایجاد کانکس کودک در واقع کودکانمان را برای زندگی و استقلال در آینده آماده می‌کنیم و اینگونه به آنها کمک می‌کنیم تا بتوانند راحت‌تر با موانع و مشکلات زندگی شان به صورت مستقل برخورد نمایند.

کانکس کودک

کانکس کودک

آشنایی با کانکس کودک

امروز سازه های زیادی طراحی و تولید می‌شوند که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و افراد زیادی نیز دوست دارند کودک خود را به صورت مستقل پرورش بدهند. در کانکس کودک برای آنها اتاق های مجزا و فضاهای ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود که همگی کمک می‌کند تا کودک به استقلال کافی برسد. برای این افراد مهم است تا بتوانند کانکس های اختصاصی کودک را طراحی و تولید کنند و آنها در اختیار داشته باشد.

مشخصات کانکس مهد کودک

کانکس های کودک دارای خصوصیت های ویژه ای هستند و همچنین طراحی های متفاوتی داشته اند که سبب می شود تا این فضا برای کودکان جذابیت بیشتری را داشته باشد. معمولاً در زمان طراحی کانکس کودک به سن کودک توجه می‌شود که نقش مهمی در طراحی آن دارد هر چقدر که کودک سن بیشتری را داشته باشد قطعا ابعاد کانکس بزرگتر است و امکاناتی که برای آن در نظر گرفته می‌شود نیز بیشتر است اما به صورت کلی در کانکس کودک چندین مشخص وجود دارد که حتماً باید در زمان ساخت آن در نظر گرفته شود.

کانکس های کودک شبیه به نقاشی‌های خود کودکان هستند یا شبیه کشتی ساخته می شوند که کودک اینگونه تمایل بیشتری به کانکس خواهد داشت. کانکس کودک در فضای حیاط در فضای باغ نصب می شوند و عموماً ارتفاع ۱۵ تا ۲۰ سانتی متری با زمین فاصله دارند و این ارتفاع کمک می کند تا به راحتی جانوران نتوانند وارد کانکس شوند.

امکانات کانکس مهد کودک به چه صورت است؟

کانکس  مهد کودک با توجه به اینکه سفارش دهنده چه امکاناتی را می‌خواهد در کانکس وجود داشته باشد مشخص می گردد. اما فضای قرارگیری کانکس و سن کودک در این امکانات نقش موثری داشته است. در بعضی از مهدکودک ها برای اینکه آموزش‌های مختلفی را به کودکان بدهند از کانکس کودک استفاده می‌کند و معمولا این کانکس ها مجهز به اسباب‌بازی‌های مختلف و تاب و سرسره می باشند اما به صورت کلی در اکثر کانکس ها سیستم روشنایی و درب و پنجره نصب می گردد و همچنین نصب زنگ و محلی برای قرار دادن چند گل دان از ویژگی‌های اصلی کانکس کودک محسوب می‌شود. این امکانات کمک می کند تا کودکان بتوانند همانطور که اشاره کرده‌ایم با زندگی مستقل در آینده آشنا شوند.

معرفی چند نکته مهم در زمان طراحی و تولید کانکس کودک

در طراحی و کانکس  باید به چند نکته اصلی توجه کرد که این نکات بسیار مهم محسوب می‌شود و این نکات سبب می‌شوند تا بتوان به بهترین شکل ممکن از فضا استفاده کرد.

سن کودک شما با در ابعاد و امکانات کانکس نقش مهمی دارد و امکانات برای کانکس با توجه به سن کودک تعیین می‌شود. معمولاً امکانات برای فرزندان بزرگتر بیشتر میباشد.

قرار دادن کانکس در ارتفاع بالاتر از زمین و همچنین دو طبقه بودن آن از مواردی است که می‌تواند در کانکس کودک مورد استفاده قرار بگیرد البته  از تجهیزات خطرآفرین مثل سیستم گازکشی جلوگیری می‌شود و همچنین می توان آن را به صورت دو طبقه طراحی نمود و از آن استفاده کرد.

همانطور که اشاره کرده ایم کانکس کودک از تجهیزات و امکانات خطرآفرین استفاده نمی‌شود و اگر هم به صورت دو طبقه کانکس طراحی می شود حتماً باید موارد ایمنی مثل نصب نرده و راه پله مطمئن در نظر گرفته شود و سیستم گاز رسانی به عنوان یک خطر آفرین در چنین فضاهایی اصلاً استفاده نمی شوند.

معمولاً برای این نوع کانکس از متریال هایی مثل ساندویچ پانل، کامپوزیت و چوب استفاده می کنند زیرا یک سازه مقاوم محسوب می‌شود و از ورود احتمالی صدمات نیز جلوگیری می شود همچنین از رنگ های شاد و جذاب برای کانکس مهد کودک استفاده می‌شود تا با روحیه شاد کودکان هماهنگی داشته باشد.

فروش کانکس کودک

فروش کانکس کودک

فروش کانکس کودک

کانکس های مهد کودک در سایزها و ابعاد مختلفی تولید می شوند و طرح‌ها به دلیل متفاوت بودن نیازهای افراد موجب می‌شود تا کانکس های کودک دارای قیمت های مختلفی نیز باشند و به صورت کلی می توانیم چندین مورد را به عنوان عوامل معرفی کنیم که سبب می‌شود تا قیمت کانکس کودک مشخص گردد: ابعاد کانکس، امکانات و ویژگی‌های کانکس، متریال، تولید کننده کانکس.

زمانی که می‌خواهید کانکس بخرید باید به متریال بدنه و نوع عایق دقت کنید زیرا که برروی قیمت کانکس تاثیر بسیار زیادی دارند و برای اینکه شما احساس رضایت بیشتری را در زمان خرید داشته باشید حتماً این نوع کانکس ها را از تولید کنندگان معتبر خریداری کنید تا بتوانید زمان بیشتری بدون وجود مشکل از آن استفاده کنید.